مقالات

چوب مناسب

بهترین چوب در ساخت میز چیست؟

یکی از اولین سوالاتی ست که هنگام خرید میز از خود می پرسیم. شاید در ابتدا به نظر برسد که خیلی به آن توجه نکنیم، اما نتیجه چوب انتخاب شده می تواند تأثیر ماندگاری در ظاهر و کارایی مبلمان ما داشته باشد.

بهترین چوب در ساخت میز و صندلی نهارخوری:

درختان چوب سخت به عنوان درختان برگریز در نظر گرفته می شوند،به این معنی که آنها با تغییر فصول برگ خود را از دست می دهند.درختان سوزنی برگ معمولا دارای برگهای سوزنی هستند و تمایل دارند برگهای خود را در طول سال حفظ کنند.بیشتر درختان سوزنی برگ درختان همیشه سبز یا بوته ای هستند.

اگر دوام و مقاومت میز ناهار خوری برای شما حائز اهمیت می باشد بهتر است از میز های ناهار خوری که از چوب طبیعی مانند گردو به عنوان بهترین چوب، استفاده کنید.

میز ناهار خوری چوبی بهتر است یا شیشه ای؟

مدل های میز ناهارخوری شیشه ای هم سنگین بوده و هم بسیار خطرناک و این خود مسبب محبوب شدن چوب در ساختن میز ناهارخوری شده است.

در میزهای ناهارخوری چوبی این نکته مورد توجه است که اگر میز ناهارخوری زیبای شما با بهترین چوب به سبک روستیک دارای خراشیدگی و یا لکه شود قابل ترمیم است و میز چوبی هیچگاه قدیمی نمیشود.

انواع چوب استفاده شده در تولید میز تلویزیون:

چوب از جمله موادی است که انواع و اقسام مختلفی دارد. به طوری که هر یک از این نوع ها ویژگی های متفاوت و منحصر به فرد خود را دارند. در زیر، عناوین انواع چوب را ذکر می کنیم:

چوب بلوط
چوب گیلاس
چوب گردو
چوب کاج
چوب افرا

بهترین چوب در ساخت میز تلویزیون:

چوب گردو همانند چوب های دیگر دارای ویژگی هایی است که در نوع خود منحصر به فردند و بهترین چوب در ساخت میز تلویزون می باشد. حال این ویژگی ها را از لحاظ مختلف بررسی می کنیم:
از لحاظ استحکام

گردو یک چوب سخت، متراکم و ریز دانه است که از استحکام و پایداری بسیار بالایی برخوردار است. با وجود تغییرات در دما و رطوبت، آسیب نمی بیند و در برابر پوسیدگی نیز مقاوم است. به همین خاطر است که می توان به عنوان بهترین چوب در ساخت مبلمان و دکوراسیون خانه از آن استفاده کرد.

چنان چه میز تلویزیون چوب گردو را تهیه کنید، مطمئن باشید که این میز سالیان سال به همان شکل اولیه خواهد ماند و کمترین آسیب را خواهد دید.

از لحاظ رنگ:

درخت گردو از معدود درخت هایی است که رنگ بخش های آن متفاوت است.به عبارت دیگر،در درخت گردو،هرچه به مرکز درخت نزدیک می شویم شاهد رنگ قهوه ای شکلاتی هستیم و هرچه به قسمت های بیرونی آن نزدیک میشویم،رنگ های روشن مایل به زرد رامیبینیم.این ویژگی باعث شده که چوب گردو بهترین چوب در ساخت میز تلویزیون در رنگ های مختلف باشد.

از لحاظ سختی و نرمی:

اگر سرعت آتش گرفتن یک چوب آرام باشد و همچنین از دسته درخت های برگ پهن باشد،آن چوب را سخت می نامند.در مقابل،اگر سرعت آتش گرفتن یک چوب زیاد باشد و از دسته درختان سوزنی برگ باشد،چوب نرم شناخته می شود.

از لحاظ هزینه:

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد چوب گردو،این چوب از چوبهای گران قیمت است.

از لحاظ زیبایی:

بدون شک چوب گردو از ظریف ترین و زیباترین چوبهایی است که می توانید در تولید میز تلویزیون از آن استفاده کنید،چوب گردو از جمله چوبهایی است که تار و پود آن به خوبی قابل مشاهده است و به همین دلیل،زیبایی خارق العاده ای دارد.

بهترین چوب برای ساخت میز جلو مبلی و عسلی:

میز جلو مبلی و عسلی هایی که سفارشی و توسط چوب طبیعی گردو و تنه درخت ساخته می شوند و می تواند به تنهایی نیز زینت بخش دکوراسیون داخلی منزل شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *